Ağır Ceza Mahkemesi

Ağır ceza mahkemesi, ilk derece ceza yargılamasında kanunda öngörülen suçlar ile ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren suçlarla ilgili dava ve işlere bakmakla görevlidir.

MarmaraMUN bünyesinde ikinci defa organize edilecek olan Farazi Dava komitesi daha önce uluslararası arenada gerçekleşmiş ve karara bağlanmış bir davanın en baştan Türk Kanunları kullanılmak suretiyle dava sürecinin işletilmesi ve karara bağlanmasıyla gerçekleşecektir.

Komite dili Türkçe olan ve Baş Hakim statüsüyle bir Ceza Hukuku Öğretim Görevlisi tarafından yönetilecek bu komitede; katılımcılar: hakim, savcı veya avukat olarak katılım sağlayabiliriler. Bu komiteye özel olmakla beraber katılımcılar, sadece hukuk öğrencileri arasından seçilecektir.

Çalışma Kitapçığı

İç Tüzük

elif kalebek.JPG.jpg

Genel Sekreter Vekili

Elif Kalebek

Elif Kalebek Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi ve İktisat Fakültesinde yandala devam etmektedir. 6'dan fazla dava yarışmasına  avukat, hakim ve arabulucu olarak katılmıştır. Feminist hukuk kuramına meraklıdır ve bu konuda eğlenmemektedir. Hepinizle tanışmak için can atmaktadır.

Akademik Asistan

Elif Can Karasen

Elif Can Karaşen  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisidir. 2015 yılından beri yirmiye yakın MUN ve mahkeme simülasyonunda çeşitli görevlerde yer almıştır. Ağır Ceza Mahkemesinin tüm katılımcılar için akademik ve hukuki alanda oldukça memnun edici bir deneyim olacağını düşünmekte, hepinizle tanışmak için can atmaktadır.

PHOTO-2020-02-25-15-31-43.jpg
WhatsApp Image 2020-02-25 at 17.18.33.jp

Akademik Asistan

Elif Nur Hazırlar

Elif Nur Hazırlar Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisidir. 4 dava yarışması deneyimini avukat ve hakim olarak gerçekleştirmiş bu deneyimlerden çeşitli ödüllerle ayrılmıştır. Kahveyi sert adaleti daha sert sever. Hepinizle tanışmak için can atmaktadır.

  • Gri Instagram Simge
  • Gri Facebook Simge
  • Gri Heyecan Simge
  • Gri LinkedIn Simge
  • Gri YouTube Simgesi